Vissi d’arte
![](https://upfm.upatras.gr/wp-content/uploads/sites/19/2020/01/komple_avatar-300x169.png)
“Vissi d’arte” Έζησα για τη τέχνη. Μία εκπομπή αφιερωμένη στον μαγικό αλλά και σκοτεινό κόσμο της κλασικής μουσικής. Σε αυτό το μουσικό ταξίδι ανακαλύπτουμε τις γνωστές αλλά και άγνωστες μελωδίες -από Μπαρόκ και ρομαντισμό, μέχρι όπερες και ιμπρεσιονσισμό- καθώς και τις ιστορίες πίσω από τους συνθέτες και τα έργα τους. Ραντεβού τη Τετάρτη στις 17:00.
Με την Φιλίππα Σκιαδοπούλου
Schedule
- Wednesday: 5:00 pm - 6:00 pm